Propozycja poradników PT. Reaper Po Pitefowemu – czyli nagrywanie, mix i master. Co wy na to?

Witajcie moi drodzy. Tak by the way. Skoro do ludzi, których szanujemy i których lubimy mówimy moi drodzy, to czy do ludzi do których mamy odmienny stosunek można powiedzieć Moi Tani?

Może zostawię to pytanie na inny wpis.
Tak więc, jak w tytule. Co wy na to, abym dzielił się tutaj swoimi sposobami na obsługę reapera? Mógł bym powiedzieć m.in. Jak ja nagrywam, jak obrabiam, czym, kiedy i w jakich przypadkach? Jak porządkuję ścieżki w sesji programu, jak dbam o poprawne brzmienie nagrania i tym podobne.
Jak wiadomo, każdy, kto zetknął się choć o ksztynkę z programami do obróbki/ nagrywania dźwięku, ma swoje sposoby na obrabianie, przycinanie, składanie, wyrównywanie i tak dalej.
Żaden pomysł na to nie jest zły, program Reaper jest na tyle duży, zaawansowany i elastyczny za razem, aby każdy z nas znalazł coś dla siebie.
Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie nt. Takiej małej serii poradników w moim wykonaniu.
Pozdrawiam

6 komentarzy

  1. Nie zrozumiałaś mnie Agatko. Chodziło mi o poradniki dla osób, dla których struktura reapera, jego terminologia tj. Track, take, item i TP są znane. Możesz to wszystko znaleźć w podcastach Tomeckiego.

  2. Ja też jestem za, jeśli oczywiście w miarę możliwości będzie to przedstawiane w sposób prosty i przejżysty tak, żeby nawet taka osoba jak ja, nie bardzo z tym wszystkim obznajomiona mogła sobie w jakimś tam stopniu poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink